

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 590 µm |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.59 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1734
Distributors
pcbx
Unit Price$1.00262
Ext.Price$1.00262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.00262 | $1.00262 |
| 10 | $0.83904 | $8.39040 |
| 25 | $0.77258 | $19.31450 |
| 50 | $0.71139 | $35.56950 |
| 100 | $0.65504 | $65.50400 |
| 300 | $0.63163 | $189.48900 |
| 500 | $0.60906 | $304.53000 |
| 1000 | $0.58763 | $587.63000 |
